Sitemize Hoş Geldiniz Minecraftçı dostlar !

15 Mart 2013 Cuma

Minecraft Ender Ejderhası Portalı

  Bazı arkadaşlar duymamış olabilirler ama Minecraft oyunununda bir sonu vardır. Oyunu bitirmek için son portala girerek Ender Ejderhası 'nı öldürmemiz gerekmektedir. Bunun için bizim son portalı bulmamız veya yapmamız gerekmektedir. Bunun için bize lav kovası ,ender gözü , son portalı çerçevesi ( son portalı çerçevesi sadece yaratıcılık modunda bulunur hayatta kalma veya zorlayıcı modda bulmanız bulmanız imkansızdır. ) gerekir. İlk önce son portalı çerçevesini yerin bir blok üstüne yerleştiriyoruz ve zeminden de bir blok kırarak oraya lav kovasıyla lav ekliyoruz . İşte resmi :


  Bu şekilde son portalı çerçevelerini ve lavı yerleştirdik . Daha sonra son portalı çerçevelerinin üzerine elimize ender gözlerini alarak sağ tıklıyoruz ve gözleri çerçevelere yerleştiriyoruz :  


  Hepsine ender gözü yerleştirdikten sonra ise lav ile çerçeveler arasında siyah bir bölge oluşuyor : 


  Buradan atladığımızda ender ejderhasının yanına gidiyoruz. İşte Ender Ejderhası :


  Ender Ejderhası'nı öldürmek için büyülü bir kılıca ihtiyacımız var . Aksi takdirde çok zor ölür.
Ender Ejderhası'nı öldürmek için ayrıca onun güç kaynaklarını yok etmeliyiz :


  Ender Ejderhası bu küplerden güç alırken aralarında zincire benzer bir bağ oluşur. Ender Ejderhası tam bir kaynaktan güç alırken kaynağı patlatırsak Ender Ejderhası' nın canı daha çok azalır.
Tüm güç kaynaklarını ve ejderhayı yok ettikten sonra ejderha bir yumurta düşürür bu yumurtayı Yapışkan Piston ( Sticky Piston ) kullanarak alıp evimizin tepesine döşersek canavarlar evimize yaklaşamaz.   Peki nasıl hayatta kalma modunda Ender Ejderhası'nı ziyaret edeceğiz? Ender gözü kullanarak. Ender gözünü  
fırlatıp onu takip edeceğiz. Eğer şanslıysanız 10-20 ender gözü fırlatarak portalı bulabilirsiniz. Fakat portal size uzaktaysa 300-400 ender gözü bile fırlatabilirsiniz. Ben yaklaşık 50-60 tane fırlatmıştım. 

  Bir süre sonra ender gözünü fırlattığımızda hiçbir yere gitmeden direk yere düşüyorsa tam düştüğü yeri kazmalısınız. Bir zindana gelene kadar kazın. Bir yere geleceksiniz. Orada resimdeki gibi bir portal göreceksiniz. Ender gözlerini yerleştirin ve ender ejderhasının yanına gidin...  4 yorum:

  1. saol kardeşim güzel bir çalışma olmuş

    YanıtlaSil
  2. Ben yumurtayı pistonla ittim yere dustu aldım pistonla minecraft yazıları çıktı napcam ben o yumurtayı kullanmak istiyom evcilleştirme falan

    YanıtlaSil